תפריט
Your Cart

טיפולים הוליסטיים

טיפולים הוליסטיים

התהליך הטיפולי המלא הוא תהליך הוליסטי ובטרם נעסוק בטיפול, נתבונן במושג הזה "הוליסטי".

הוליסטי בא מן המילה האנגלית whole – שלם ובטיפול משמעותו התייחסות אל השלם בכל הרבדים ובכל הרמות. אנחנו אדם שלם. אדם שלם שלא ניתן להבין כראוי אם ננסה לפרק אותו למערכות אנטומיות, או לאיברי גוף, או גוף, נפש, רוח וכו'. האדם השלם הוא מערכת שלמה ודינמית המושפעת מהמערכת שבה היא חיה. האוויר שאנו נושמים אינו נפרד מהוויתנו שכן הוא חודר לתוכינו ומזין את תאינו. האקלים משפיע עלינו, התזונה וכך גם כל חלק בגוף משפיע ומושפע מהכלל. פגיעה בחלק אחד בגוף תשפיע על הגוף כולו – המערכות האחרות יתאמצו יותר וייתכן אף שתפקודן ישתבש, זו מהותה של מערכת הוליסטית.

טיפול הוליסטי מתייחס גם אל הכלי הטיפולי באופן הוליסטי, בארומתרפיה, השמנים האתריים. יש לזכור שהשמן האתרי הוא מערכת שלמה ולא אוסף של חומרים כימיים. בשנים האחרונות יש העמקה מדעית בתחום הארומתרפיה וזו מתקבלת בברכה, מחזקת את הידע המסורתי ומעניקה הבנות מעמיקות.  כל שמן אתרי הוא עולם ומלואו והשפעתו עלינו היא מקיפה ונוגעת בכל הרבדים שלנו ובכל המערכות שלנו. הטיפול ההוליסטי יחזק את האדם, יעזור לו להיות מחובר טוב יותר לאני הפנימי שלו, ישפר את תפקודו הכולל, ירומם אותו וייצור שיפור בחיי היום יום שלו.

החשוב ביותר לזכור הוא שכל אדם הוא יחיד ומיוחד והטיפול הנכון עבורו יהיה מותאם במיוחד עבורו בהתאם לאישיותו, לאורח חייו, לנכונותו לספוג ולקבל שינוי וליכולתו להכיל בריאות. המפגש הטיפולי הוא מפגש בין שני אנשים ששואפים ליצור שיפור, שואפים לבריאות.

This is the sticky Notification module. You can use it for any sticky messages such as cookie notices, special promotions, or any other important messages. http://www.allaboutcookies.org/